Jakie są różnice w dźwigach hydraulicznych i elektrycznych?

winda w szpitalu

Windy są urządzeniami niezwykle przydatnymi i ułatwiającymi szybki i bezproblemowy transport ludzi i towarów na różne poziomy. Stosowane są w budynkach mieszkalnych, szkołach, szpitalach i w wielu innych firmach i instytucjach.

Dźwigi hydrauliczne

Kabinę w dźwigu hydraulicznym wprawia w ruch siłownik hydrauliczny. Jest on zasilany przez pompę, która napędzana jest poprzez silnik elektryczny. Dużym walorem takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena. Zarówno zakup takiego urządzenia, jak i jego montaż i eksploatacja są niedrogie. Windy z napędem hydraulicznym najczęściej montowane są w obiektach o niewielkim natężeniu ruchu. Dość często taki model wybierany jest w budynkach o nietypowych rozwiązaniach architektonicznych.

Dźwigi elektryczne

Dźwigi elektryczne napędzane są przez silnik elektryczny. W zależności od projektu budynku windy mogą mieć maszynownię górną lub dolną. Są to bardziej zaawansowane technologie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowanie płynniejsza i cichsza praca. Takie dźwigi są sprawniejsze i szybsze, a jazda nimi jest wygodniejsza. Jednak wyższa jakość wiąże się z wyższymi kosztami zakupu i eksploatacji. Dźwigi elektryczne stosowane są głównie tam, gdzie natężenie ruchu jest duże. Montowane są przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, handlowych i biurowych oraz w centrach handlowych i biurowcach. W takich miejscach stanowią one swego rodzaju opłacalną inwestycję.

Co łączy dźwigi elektryczne i hydrauliczne?

Wiele urządzeń dźwigowych wraz z montażem możemy zamówić w Firmie DOLPO-DŹWIG jak hydrauliczne i elektryczne. Jedne jak i drugie cechuje niska awaryjność. Stosowane w nich nowoczesne rozwiązania niemal w zupełności eliminują problemy z niespodziewanym zatrzymywaniem się między piętrami. Obydwa systemy bardzo rzadko powodują awarie mechanizmu otwierającego drzwi oraz gwarantują wysokie standardy bezpieczeństwa, co w tym przypadku jest priorytetem.

Czym różnią się od siebie windy z napędem elektrycznym i hydraulicznym?