Kiedy trzeba dokonać całkowitej wymiany windy na nową?

stara winda

Mimo że nie ma ustawowego obowiązku wymiany windy na nową, to coraz bardziej rośnie świadomość różnych zagrożeń wynikających z użytkowania dźwigów osobowych. Nowoczesne widny poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Kiedy należy wymienić windę na nową?

Z każdym rokiem coraz częściej dokonywana jest wymiana starych wind na nowe. Te produkowane w latach 70 i 80 ubiegłego wieku w dużej mierze nie spełniają już obecnych standardów. Coraz częściej dokonywane są wymiany całych dźwigów, a nie tylko poszczególnych części. Częściowe modernizacje nie zawsze przynoszą zamierzony efekt. Niejednokrotnie okazuje się, że generują wyższe koszty całkowite. Problemem jest także połączenie i dłuższa współpraca starych i nowych elementów. Tak więc zdecydowanie lepszym wyjściem jest dokonanie całkowitej wymiany windy na nową niż tylko jej częściowa modernizacja. Windę warto wymienić wtedy, gdy przestaje być funkcjonalna, ma zbyt ciasną kabinę, często ulega awariom oraz zbyt wolno jeździ. Nowoczesne dźwigi wraz z dostawą i montażem można zamówić w firmie DOLPOL-DŹWIG.

Jakie są korzyści z wymiany windy?

Systematyczna konserwacja, naprawa i wymiana poszczególnych elementów pozwala utrzymać windę w dobrej kondycji przez długi czas, a poza tym koszt jednostkowy takiej usługi nie jest zbyt wysoki. Jednak ryzyko awarii w starych windach jest duże, więc i napraw jest więcej. Przy pełnej wymianie windy, szczególnie w wysokim bloku, jednorazowy wydatek jest bardzo duży. Jednak w dłuższej perspektywie pełna modernizacja nie tylko dość szybko się zwróci, ale i przyniesie wymierne korzyści.

Na wymianie windy na nową zyskają jej użytkownicy, poprawi się ich bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nowoczesna winda ma ładne wnętrze, jest przestronniejsza, płynniej przyspiesza i zwalnia, a także mniej hałasuje i wibruje. Dzięki wydajnym technologiom zastosowanym w nowoczesnych dźwigach można także obniżyć rachunki za konserwację i energię elektryczną.

Kiedy konieczna jest wymiana windy na nową?